Gmina Kolbudy realizuje program Teleopieki. Program ten skierowany jest dla mieszkańców 60+
oraz osób z grupy podwyższonego ryzyka. Teleopieka to system zdalnego wsparcia seniorów, umożliwia zabezpieczenie seniorów o istotnie ograniczonej mobilności w miejscu zamieszkania.

Wraz z wiekiem oraz zmniejszającym się poziomem samodzielności Podopiecznych istotnie rośnie prawdopodobieństwo zdarzeń nagłych (upadki, udary itp.) Ich skutkiem często jest
w praktyce brak możliwości skorzystania przez Podopiecznego z numeru alarmowego „112”. Teleopieka jest usługą dającą możliwość całodobowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa.

Podstawowym rozwiązaniem stosowanym w teleopiece jest czerwony przycisk alarmowy systemu przywoławczego, czyli tzw. „przycisk życia” znajdujący się w nadajniku w formie wisiorka na szyi, terminala umożliwiającego kontakt z operatorem i Centrum Operacyjno-Alarmowym. Znacząco zwiększa on bezpieczeństwo seniorów i innych osób o ograniczonej samodzielności na stałe lub okresowo samotnie przebywających w miejscu zamieszkania.

W celu skorzystania z usługi teleopieki należy skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kolbudach, ul. Staromłyńska 1.

Wszelkie koszty związane z korzystaniem z tego systemu pokrywane są przez GOPS w Kolbudach.

 

 

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Piotr Frost
  • Data udostępnienia w BIP: 2021-02-17 10:08:43
  • Informacja zaktualizowana przez: Piotr Frost
  • Data ostatniej aktualizacji: 2021-02-19 11:33:21
  • Liczba odsłon: 83
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 160280]

przewiń do góry