Program realizowany w ramach Funduszu Solidarnościowego
Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2021

Program skierowany do osób posiadających orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności oraz dzieci poniżej 16. roku życia posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Mogą Oni wystąpić z wnioskiem o przydzielenie Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej w celu wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym (podejmowaniu aktywności społecznych i przeciwdziałania ich dyskryminacji).

Do zadań Asystenta należą m.in. pomoc w wyjściu, powrocie oraz dojazdach np. na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne, do ośrodków kultury, instytucji i innych miejsc wskazanych przez uczestnika programu, a także pomoc w robieniu zakupów i w załatwianiu spraw urzędowych. Usługa asystenta osobistego mogą być realizowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Gmina przyznaje usługę asystenta na podstawie karty_zgloszenia.docx do programu, dostępnej także w siedzibie Ośrodka. W przypadku gdy usługa będzie świadczona na rzecz dzieci niepełnosprawnych do 16. roku życia, wymagane jest także zaświadczenie psychologa o braku przeciwwskazań do wykonywania czynności przez asystenta.

Korzystanie z programu jest bezpłatne dla osób zainteresowanych.

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Piotr Frost
  • Data udostępnienia w BIP: 2020-10-13 09:08:05
  • Informacja zaktualizowana przez: Piotr Frost
  • Data ostatniej aktualizacji: 2021-04-21 09:02:31
  • Liczba odsłon: 223
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 173528]

przewiń do góry